Avstängning

Höstmötet beslutade att Gammelhytten skulle stängas av den 15 november 2021 kl. 00:01., då visste vi inte att vår fiskeleverantör inte kan leverera fisk efter den 2 nov p.g.a. arbete vid fiskodlingen.

Styrelsen har diskuterad detta och beslutar att vi stänger av Gammelhytten f o m 2 nov 2021 kl 00:01.

Att sätta ut fisk 2/11 och sedan stänga sjön 15/11 ser styrelsen inte blir bra för den kommande premiären. Är ju lite med iden med en premiär, att det finns fisk som har fått gått ostörd i sjön under avstängningen. Hoppas NI har förståelsen för styrelsens beslut.

Om NI har frågor angående detta och även andra frågor ring då till vår klubbtelefon: 070-254 32 50 eller kom och besök oss i vår klubblokal vid Stjärnhusen mitt emot Helmia Bil, första huset i korsningen Vasagatan – Polhemsgatan.